wtorek, 12 czerwca 2012

Nowa strona Wagnera!

www.wladekwagner.com

Ciekawe historie i opowieści, materiały dokumentalne i archiwalne zdjęcia, czyli prawdziwa kopalnia wiedzy na nowo powstałej, pięknej stronie Kapitana Wagnera - www.wladekwagner.com !!!
Stworzył ją Andrzej W. Piotrowski - Prezydent Karaibskiej Republiki Żeglarskiej, który od 20 lat niestrudzenie zabiega - jak sam pisze - "...o uhonorowanie Wielkiego Żeglarza...
W ciągu tego czasu napisałem wiele artykułów, odbyłem wiele spotkań na których usiłowałem odkłamać nieprawdy wypisywane najpierw w PRL-owskiej prasie później również w mediach III Rzeczypospolitej. Prawda o rejsie Kpt. Wagnera została wpisana w podstawowe zadania nowo powstałej Karaibskiej Republiki Żeglarskiej. Sprawa ruszyła z miejsca, kiedy..." - dowiedzieć się można na stronie.
Przypomnijmy, że to głownie z inicjatywy Andrzeja W. Piotrowskiego ogłoszony został Rok Wagnera  (o czym opowiadał Jerzy Knabe w rozmowie z 14.11.2011 TUTAJ). To również Andrzej W. Piotrowski wręczył Władysławowi Wagnerowi ufundowany przez polskich żeglarzy dzwon okrętowy z napisem "Pierwszemu Polakowi na wielkim kręgu - żeglarze polscy". Był to bodajże jedyny oficjalny polski dowód uznania za Jego pionierskie osiągnięcie, przyznany za Jego życia.

maj 1992 r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ahoj!
Prosimy o podpisywanie komentarzy - anonimowych nie publikujemy.
Dziekujemy!